Blog > Komentarze do wpisu
LawTeam: Początek
Witam wszystkich serdecznie na blogu poświęconym grupie LawTeam oraz jej działalności! Przypadł mi zaszczyt umieszczenia pierwszego wpisu na blogu LawTeam'u. Jednocześnie jest to jednak wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ nie jest łatwo wytłumaczyć czym jest LawTeam. To po prostu trzeba poczuć. Jak najlepiej postaram się jednak wytłumaczyć założenia LawTeam'u.

Punkt pierwszy - LawTeam jest grupą osób. To właśnie ludzie są dla LawTeam'u najważniejsi. A kim są ci ludzie? Różnie... W żadnym razie skład LawTeam'u nie ogranicza się do prawników! To byłaby katastrofa! Ktoś mógłby zapytać "Dlaczego? Przecież sama nazwa sugeruje, że Team zajmuje się sprawami prawnymi". Oczywiście, ten Ktoś miałby rację. LawTeam zajmuje się sprawami prawnymi, ale... no właśnie... zawsze jest jakieś "ale" i o tym w...

 

...Punkt drugi - zadaniem LawTeam'u nie jest zamknięcie się w hermetycznej bańce, jaką wytwarzają zawsze wokół siebie prawnicy. Jak wiemy, prawnicy są w większości zupełnie niepodatni na zmiany, nowe spojrzenie, ewolucję... Oj, zapewne niejednej osobie naraziłem się tymi słowami, ale niestety... mam rację. Uwierzcie mi - bardzo chciałbym jej nie mieć. Posypałbym głowę popiołem, założyłbym wór pokutny i przesiedziałbym tydzień o chlebie i wodzie. Sektor usług prawnych (na całym świecie, ale w Polsce w szczególności) jest skostniały. Prawnicy, którzy w większości nie widzą sensu zmian, ponieważ dobrze im się powodzi, nie szukają nowych rozwiązań np. marketingowych. W końcu od lat wszystko dobrze działa, dlaczego więc nagle miałoby przestać? Tym nowym spojrzeniem zajmuje się właśnie LawTeam. Nowym spojrzeniem z punktu widzenia informatyki, marketingu, komunikacji, biznesu... słowem - wszystkiego!

 

Powrót do punktu pierwszego - właśnie w tym momencie wracamy do początku moich rozważań (wybaczcie ich chaotyczność). W LawTeam'ie działają nie tylko prawnicy. Każdy, kto ma jakiś pomysł, może w łatwy sposób współpracować z LawTeam'em. Wystarczy się zgłosić, zaprezentować swój pomysł i... dyskutować. W końcu dlaczego dobrych pomysłów nie może mieć np. biotechnolog? Czy standardowy prawnik ma jakiekolwiek pojęcie o biotechnologii? Nie. W żadnym razie. Skąd więc prawnicy mają wiedzieć, jakie są potrzeby biotechnologów?

 

Punkt trzeci - otóż i dotarliśmy do punktu trzeciego, który (chwilowo) będzie stanowił koniec niniejszych rozważań. O co tak naprawdę chodzi w LawTeam'ie? Jaka jest jego idea? Odpowiedź jest prosta - komunikacja. Stawiamy właśnie na nią. Na rozmowę, dyskusję, wymianę doświadczeń... To wszystko można robić w ramach LawTeam'u bez żadnych przeszkód i ograniczeń. Czy więc LawTeam jest rodzajem forum? Grupy dyskusyjnej? W części pewnie tak, ale nie do końca. Otóż LawTeam nie tylko stwarza nowe idee. LawTeam także wprowadza je w życie! Każdy pomysł podlega dyskusji, jest dogłębnie analizowany, a następnie znajduje oddźwięk w czymś realnym - czy to będzie stworzenie programu opartego o fundusze Unii Europejskiej, czy to będzie pomoc marketingowa dla kancelarii prawnych, czy też może stworzenie własnej wysoce wyspecjalizowanej kancelarii - to wszystko może być dziełem LawTeam'u!

 

A dlaczego?

 

Ponieważ mamy fajnych ludzi, super pomysły i doskonałą komunikację, a poza tym...

 

...Punkt czwarty - CHCEMY DZIAŁAĆ!

wtorek, 16 listopada 2010, lawteam

Polecane wpisy